Brian Leslie Weiss
Je americký psychiatr, jehož knihy mě při studiu regresní terapie velmi oslovily. Dr. Weiss má bohaté zkusenosti s regresní terapií. Potvrdilo se mu při jeho bohaté praxi, že mnoho fobií a strachu pramení z dávných prožitků, které člověka provázely dávno před jeho narozením. V lidském podvědomí je uložena celá řada traumatických zkušeností, které člověku v přítomnosti často blokují žít plnohodnotný a smysluplný život.
Doreen Virtue
Je americká psycholožka, která je taktéž mediem. Její knihy mi doplnily celkovou zkušenost ohledně regresních terapií. Doreen se predevším zabývala dětmi s poruchami učení a chovaní, které mnohdy nezapadaly do běžného vzdělávacího rámce. Ne však každé dítě využívá levou mozkovou hemisféru a logické uspořádání světa. Mnoho dětí v dnešní době je velmi intuitivních, citlivých, empatických a využívají více telepatii, než logiku. Řídí se svými pocity a intuicí. Mnohdy jde skutečně o velmi staré duše, které jsou na vyšší duchovní úrovni než jejich vstevníci.
Knihy Doreen jsou doplněním ke klasickému pojetí a plně vystihují lidskou duši a duchovní světy, v kterých se každý člověk v myšlenkách pohybuje.
Z hlediska regresní terapie jde Doreen skutečně do hloubky lidské duše.